ValveCare_installed

ValveCare jest unikalnym dodatkowym systemem dozującym, stworzonym dla prawie wszystkich instalacji Prins. System ten jest odpowiedni dla wszystkich silników spalinowych, z wyjątkiem silników z bezpośrednim wtryskiem, które pracują na alternatywnych paliwach (LPG i CNG). ValveCare ma za zadanie zapewniać silnikowi odpowiednią dawkę specjalnego dodatku, który chroni zawory przed przedwczesnym zużyciem. ValveCare został przetestowany na wielu silnikach i uzyskał znakomite wyniki.

Dlaczego ValveCare?ValveCare

Zawory niektórych silników są bardziej wrażliwe i podatne na zużycie, kiedy silnik pracuje na LPG lub CNG. Ten problem nie pojawia się z benzyną, ponieważ dodatek się w niej znajdujący naoliwia zawory. Niestety taki dodatek nie występuje w przypadku paliw LPG i CNG. Dzięki systemowi ValveCare umożliwia wtrysk dodatku pod ciśnieniem do silnika razem z dawką LPG lub CNG. Dzięki swojemu działaniu znakomicie redukuje zużycie zaworów.

W jaki sposób pracuje ValveCare?

System ValveCare składa się z pompy dozującej i jednostki dozującej. W momencie, gdy silnik przełącza się na LPG/CNG, pompa dozująca zostaje uruchomiona. W tym czasie dodatek zaczyna przepływać pod ciśnieniem do jednostki dozującej. Jednostka dozująca rozprzestrzenia dodatek w 100% na wszystkie cylindry (do 10 cylindrów).
System ValveCare komunikuje się bezpośrednio z instalacją Prins, dlatego też, kiedy zbiornik ValveCare zostanie zużyty, sygnał z przełącznika Prins umieszczonego na desce rozdzielczej poinformuje o tym użytkownika. W przypadku braku ValveCare system przełączy się na benzynę w ciągu 60 minut, po to by utrzymać optymalną ochronę zaworów i silnika. Użytkownik może samodzielnie wymienić pustą butelkę ValveCare, lub udać się do autoryzowanego serwisanta firmy Prins.
ValveCare jest unikatowy, ponieważ dozowanie środka ochronnego odbywa się na podstawie aktualnego zużycia paliwa i rozprowadzony płyn pokrywa w 100% wszystkie cylindry. Dzięki temu silnik jest zawsze chroniony odpowiednią ilością dodatku ochronnego, nawet w przypadku silników z turbodoładowaniem. Dodatek rozprowadzony jest zawsze w odpowiedniej ilości, dlatego też jego zużycie jest bardzo ekonomiczne.

Instalacja

System dozujący ValveCare może być zainstalowany przez autoryzowanego dealera Prins w każdym pojeździe wyposażonym w system Prins.

Korzyści:

  • odpowiedni do wszystkich silników z systemem Prins, za wyjątkiem silników z bezpośrednim wtryskiem;
  • dozowanie zawsze odpowiedniej ilości środki w zależności od zużycia paliwa;
  • ekonomiczne dozowanie;
  • zmiejszenie zużycia zaworów;
  • całkowite zautomatyzowanie działania;
  • odpowiedni również dla silników z turbodoładowaniem;
  • optymalna praca, nawet w przypadku dużego obciążenia pojazdu;
  • jednakowa ochrona wszystkich cylindrów;
  • alarm informujący o braku ValveCare.
Autor artykóło Prins Autogaz Sp. z o.o.