STAG-300 ISA2

Mikroprocesorowy sterownik sekwencyjnego wtrysku gazu STAG-300 ISA2, powstał na bazie sprawdzonego i niezawodnego układu STAG-300 Plus.STAG-300 ISA2 Sterownik został unowocześniony poprzez wyposażenie go w Inteligentny System Autoadaptacji drugiej generacji - ISA2.

Głównym zadaniem Systemu ISA2 jest ciągłe, automatyczne modyfikowanie mapy gazowej w funkcji obrotów silnika.

Po włączeniu opcji „Auto-Adaptacja” następuje zbieranie punktów mapy benzynowej. Sygnały dźwiękowe sygnalizują kierowcy, czy mapa jest zbierana prawidłowo. Kiedy nastąpi utworzenie mapy benzynowej, system ISA2 automatycznie przełącza sterownik na zasilanie gazowe. Od tego momentu, autoadaptacja realizowana jest przez ciągle porównywanie pracy silnika na gazie przy określonych parametrach (obciążenie i obroty) ze wzorcową mapą benzynową zebraną wcześniej. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, System ISA2 zapewnia precyzyjniejsze wyliczanie dawki paliwa gazowego dostarczanego do kolektora ssącego silnika benzynowego.

Sterownik wyposażony jest w nowoczesne oprogramowanie. Urządzenie dodatkowo posiada możliwość ręcznej korekty parametrów pracy, w zależności od temperatury podawanego gazu oraz obrotów silnika. W sterowniku wprowadzono również opcję obsługi silnika Wankla, a także możliwość odczytywania sygnału obrotów silnika z czujnika wałka rozrządu. Oprogramowanie posiada funkcję opróżniania ciśnienia gazu podczas cut-off i opcję podgrzewania wtryskiwaczy gazowych.
Dodatkowe oprogramowanie sterownika sprawia, że samochody z instalacją opartą na sterowniku STAG-300 ISA2, spełniają normy emisji spalin Euro 5.

Najnowsza technologia i najwyższa jakość wykonania wyrobu jest gwarancją niezawodności STAG-300 ISA2.

STAG-300 PREMIUM

STAG-300 premium to nowoczesny sterownik sekwencyjnego wtrysku gazu IV generacji. Stosowanie sterownika zaleca się w szczególności we wszystkich nowych samochodach, wyposażonych w nowoczesne jednostki napędowe, a także w samochodach o dużej mocy i intensywnie eksploatowanych.

STAG-300 premium jest rekomendowany również dla kierowców lubiących szybką dynamiczną jazdę. Nowoczesne, zaawansowane technologicznie silniki wspierane przez szereg podzespołów elektronicznych są niezwykle delikatne i wrażliwe na wszelkie zakłócenia zadanych fabrycznie parametrów pracy. Stąd montowana w nich instalacja gazowa musi doskonale współpracować z komputerem pojazdu.

STAG-300 premium jest pierwszym na rynku sterownikiem idealnie synchronizującym pracę samochodowej instalacji gazowej ze wskazaniami komputera benzynowego. Sterownik wtrysku gazu STAG-300 premium, w pełni odpowiada wymaganiom technologicznym współczesnych silników, zapewniając ich trwałość, bezawaryjną eksploatację, bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Wtrysk gazu w przypadku instalacji ze sterownikiem STAG-300 premium jest zawsze precyzyjnie dobierany do wskazań komputera benzynowego oraz warunków pracy i obciążenia silnika. Wpływ na skład mieszanki ma nie tylko informacja o czasie wtrysku benzyny (jak w innych sterownikach gazowych), ale jest on ściśle dostosowany do bieżących korekcji sterownika benzynowego. Dzięki temu silnik zasilany gazem pracuje dokładnie tak jak w trakcie spalania benzyny.

Zastosowanie STAG-300 premium, zapewnia komfortową, dynamiczną i ekonomiczną jazdę w pełnym zakresie osiągów, gwarantowanych przez producenta samochodu. Wykonane testy w pojazdach wyposażonych w samochodową instalację gazową ze sterownikiem STAG-300 premium nie wykazały żadnego negatywnego wpływu tejinstalacji na szybkość zużywania się części mechanicznych i podzespołów elektronicznych silnika. Ponieważ STAG-300 premium dostosowuje wtrysk gazu do bieżących korekcji sterownika benzynowego, zmniejsza w ten sposób ryzyko powstania usterek związanych z niedokładną ręczną kalibracją systemu. Instalacja wyposażona w STAG-300 premium jest perfekcyjnie wyregulowana i znacznie rzadziej wymaga ingerencji serwisu.